Categories Menu
Podróżuj z dzieckiem – z LOT-em to się opłaca!

Podróżuj z dzieckiem – z LOT-em to się opłaca!

Miło jest nam poinformować, że Polskie Linie Lotnicze LOT zostały oficjalnym partnerem najnowszego filmu animowanego Disney’a ‚Samoloty 2′. Z tej okazji przygotowali specjalne zniżki dla najmłodszych i tych trochę starszych pasażerów.

Loty krajowe (na terenie Polski)
100% zniżki* dla niemowląt do 2 roku życia, które nie zajmują osobnego miejsca
do 50% zniżki** dla dzieci od 2 do 11 roku życia

Loty międzynarodowe i międzykontynentalne
90% zniżki* dla niemowląt do 2 roku życia, które nie zajmują osobnego miejsca
25% zniżki** dla dzieci od 2 do 11 roku życia

Wysokość zniżki może ulec zmianie w zależności od terminu zakupu biletu oraz ze względu na wahania kursów walut. Wysokość zniżki naliczana jest od wartości taryfy, w której bilet został zakupiony. Liczba biletów w każdej taryfie jest ograniczona.

 

Loty krajowe:

Zniżka dla niemowląt*

Zniżka dla niemowlęcia na lotach krajowych wynosi 100%. Niemowlę powinno podróżować pod opieką osoby dorosłej na wszystkich odcinkach podróży. Podczas lotu, niemowlę siedzi na kolanach opiekuna, przypięte specjalnymi pasami. Dorosły pasażer może przewozić pod opieką dwoje niemowląt. Drugie niemowlę musi zajmować dodatkowe miejsce obok opiekuna (bilet ze zniżką dla dziecka). Na pokładach samolotów Boeing-787 istnieje możliwość wypożyczenia na czas przelotu specjalnej kołyski do przewozu niemowląt.

Zniżka dla dzieci**

Wysokość zniżki dla dzieci może się różnić w zależności od taryfy, w której został zakupiony bilet. Wysokość zniżki naliczana jest od konkretnej taryfy. Dziecko powinno podróżować pod opieką osoby dorosłej na wszystkich odcinkach podróży. Dziecko w wieku od 5 do 11 roku życia może podróżować bez opieki osoby dorosłej (w tym przypadku asysta personelu pokładowego LOT jest dodatkowo płatna). Dziecku podróżującemu bez opieki osoby dorosłej nie przysługuje zniżka.

 

Loty międzynarodowe i międzykontynentalne:

Zniżka dla niemowląt*

Zniżka dla niemowląt wynosi 90% od wartości taryfy normalnej i dotyczy dzieci poniżej 2 roku życia, które nie zajmują osobnego miejsca na pokładzie samolotu. Niemowlę powinno podróżować pod opieką osoby dorosłej na wszystkich odcinkach podróży. Podczas lotu, niemowlę siedzi na kolanach opiekuna, przypięte specjalnymi pasami. Dorosły pasażer może przewozić pod opieką dwoje niemowląt. Drugie niemowlę musi zajmować dodatkowe miejsce obok opiekuna (bilet ze zniżką dla dziecka). Na pokładach samolotów Boeing-787 istnieje możliwość wypożyczenia na czas przelotu specjalnej kołyski do przewozu niemowląt.

Zniżka dla dzieci**

Zniżka dotyczy dzieci w wieku od 2 do 11 roku życia – wynosi 25% od wartości taryfy normalnej. Dziecko powinno podróżować pod opieką osoby dorosłej na wszystkich odcinkach podróży. Dziecko w wieku od 5 do 11 roku życia może podróżować bez opieki osoby dorosłej (w tym przypadku asysta personelu pokładowego LOT jest dodatkowo płatna). Dziecku podróżującemu bez opieki osoby dorosłej nie przysługuje zniżka.